Zakończenie trzeciego etapu "Być jak Ignacy"
Podsumowanie trzeciego etapu projektu "Być jak Ignacy"
31 marca 2021r. zakończyliśmy 3 etap V edycji projektu "Być jak Ignacy". Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich oraz obowiązujące obostrzenia, spotkania z uczniami i osobami spoza szkoły lub dodatkowe wycieczki edukacyjne były realizowane tylko w formie on-line. Uczniowie rozwijali swoje wiadomości i umiejętności dotyczące transportu.
W związku z Dniem Nauki Polskiej wysłuchaliśmy wykładu prof. Aleksandra Wolszczana, wykładowcy astronomii i astrofizyki na Uniwersytecie Stanowym Pensylwanii (USA). Przypomniał on historię poszukiwań planet poza Układem Słonecznym. Opowiedział o swoim zaskakującym odkryciu i podsumował aktualny stan badań nad planetami pozasłonecznymi.
Wzięliśmy również udział w wydarzeniu przygotowanym przez Centrum Nauki Kopernik, specjalnym pokazie, w którym przypomnieliśmy wynalazki polskich naukowców.
Po raz kolejny spotkaliśmy się on-line z zaprzyjaźnionym Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Żernicy. Wspólnie wzięliśmy udział w spotkaniu z Panią dr Katarzyną Nowińską, fizykiem i matematykiem, pracownikiem Politechniki Śląskiej. Było ono poświęcone transportowi - tematowi przewodniemu trzeciego etapu konkursu edukacyjnego „Być jak Ignacyˮ.
W ostatnim tygodniu spędziliśmy czas on-line z Panią Katarzyną Pietryńczak z Gminnej Biblioteki Publicznej w Poświętnem. Rozmowa miała na celu zapoznanie młodzieży z literaturą dotyczącą transportu oraz zaprezentowania uczestnikom ciekawego doświadczenia, jak wprowadzić w ruch samochód, używając do tego balona i słomki.
W czasie trwania 3 etapu młodzież z naszej szkoły wykonywała eksperymenty, tworzyła projekty, wydała gazetkę w aplikacji Padlet.
Dziękuję za wspólną pracę w projekcie uczniom z klas siódmych: Gabrieli Kiełkuckiej, Emilii Oleszczuk, Natalii Przeździeckiej, Gabrieli Pogorzelskiej, Marcie Chojnowskiej, Maciejowi Łapińskiemu, Maciejowi Kamińskiemu.
Zachęcam do obejrzenia zdjęć i filmu - LINK.
Wioletta Gołaszewska